BİR WingTsun DÖVÜŞÇÜSÜYLE ÇIKTIĞINIZI GÖSTEREN 8 İŞARET :)))


Bir WingTsun dövüşçüsüyle çıkmaya mı başladınız? Neden olmasın? Kişisel gelişime dur demeyi bilmeyen ve hep daha iyi olma gayreti içinde olan eğlenceli ve fit kişilerdir. Bundan daha cazip ne olabilir ki?

Eğlence elbette bazen gariplikleriyle birlikte gelir.

İşte size bir WingTsun dövüşçüsüyle çıktığınızı açık şekilde gösteren 8 işaret:

1. Her zaman “antrenman”ları vardır.

Son bir saattir telefonu neden cevaplamadığını veya arkadaşlarla yapacak olduğunuz partiye neden katılamayacak olduğunu sorduğunuzda alacağınız tek cevap “antrenmanım var”dır.

Bu durumu değiştiremeyeceğinizden, zorlamaya gerek yoktur, ilk antrenmanda siz de ona katılırsanız neden antrenmanın pek çok şeyden daha önde geldiğini anlarsınız.

2. Her zaman WingTsun hakkında konuşurlar.

WingTsun antrenmanında olmadıkları zamanlarda da hep WingTsun konuşurlar. Siz konuyla çok ilgili olmasanız bile, “kau sau” nun kullanılabildiği yeni bir uygulamayı anlatmak için kesinlikle bir yol bulacağından emin olabilirsiniz. (Bu arada, “kau sau” ne demek yav?)

WingTsun konuşmalarını engelleyemeyeceğinizden, siz de ilginizi çekebilecek yönleri hakkında sorular sorun. Kimbilir belki siz de ilgilenmeye başlayabilirsiniz.

3. Sürekli üstünüzde bazı uygulamalar denerler.

Her zaman yeni bir dirsek kombinasyonu veya atış tekniğini sizin üzerinizde biraz şaka gibi göstererek uygulamaya kesintisiz devam ederler. Elbette, sizin canınızı yakmak değil tekniklerini geliştirmek istiyorlar. Canlı adam dururken tahta adamla (wooden dummy) kim çalışsın?

Ağır çekimde de olsa teknikleri canınızı yakmadan üzerinizde uygulamalarına izin verirseniz çok mutlu olurlar.

4. Sarılırken sanki kemikleriniz birbirine geçer.

Rakibine sürekli baskı uygulamayı ve sürekli temasta kalmayı prensip edinmiş WingTsun dövüşçüsü, bunu zamanla alışkanlık haline getirir ve en romantik sarılmalarında bile nefes almanızı zorlaştıran, kemiklerinizi birbirine geçiren bir edayla sarılır.

Mesafe, mesafe, mesafe! Sarılırken uygun mesafede durarak, baskıdan kendinizi kurtarın:))

5. Her zaman WingTsun çalıştıklarını göstermek isterler.

Bazen t-shirtlerinde, bazen sosyal medya platformlarında ama bir şekilde hayatlarının her yanında WingTsun sevdiklerini ve çalıştıklarını sergilemekten çekinmezler. Neden çekinsinler ki? Bir şey için çok çalışınca, ona sahip olduğunu göstermek gurur verir.

Obsesif takıntısı olduğunu söylemek yerine, destek olun! Sonuçta kendisinin olabileceği en iyisini olmaya çalışıyor. Elbette sizin için.

6. Her zaman sizin de WingTsun çalışmaya başlamanızı isterler.

Bir ilişkide ne kadar ilerlenirse, çıkılan kişiyle o kadar birlikte vakit geçirmek istenir. Doğal olarak, arkadaşınız zevk alarak yaptığı WingTsun antrenmanlarında sizin de yanında olmanızı ister.

Dövüş hiç bana göre değil diyerek uzak durmayın. Sizi derste yemeyecektir. Muhtemelen sadece sizinle birlikte daha çok vakit geçirmek istiyordur. Kendinizi koruyabilecek bir kaç teknik öğrenip, biraz da spor yapmaktan kim zarar görmüş ki?