ATILIM WingTsun-Escrima’nın Hayatınıza Katacağı 10 Harika Faydası


ATILIM WingTsun ve/ veya ATILIM Escrima’ya başlama kararınızın sebebi ne olursa olsun belki de hayatınızda vereceğiniz en DOĞRU karar olabilir. Başlama sebebiniz ne olursa olsun, beklediğinizden daha fazlasını bulacağınızdan emin olabilirsiniz.

Bu yazımızda, ATILIM WingTsun-Escrima’nın Hayatınıza Katacağı 10 Harika Faydasını sizlerle paylaşacağız:

1. Kilo verip, yağ yakma

Dersler sırasında tekme yumruk ve diğer vuruşlar ile kondisyon amaçlı yapılan çalışmalar farkettirmeden en iyi kilo verme yollarından birisi haline gelir. Siz teknikleri öğrenmeye çalışırken, kilo vermek beraberinde gelen hediyesi gibidir.

2. Saatte 1.000 kaloriye kadar yakma

Savunma sanatlarında yoğun çalışma sırasında saatte bin kaloriye kadar enerji yakılabilir. Isınma ve soğuma sırasında da ayrıca kalori yakılır.

3. Sahip olabileceğiniz en iyi vücudunuza ulaşma

Savunma sanatları derslerinde kendi sınırlarınızı zorlamanız bu işin normlarındandır. Bu anlayış sıkı çalışmayı beraberinde getirir ve sonuç olarak ulaşabileceğiniz en güçlü mentalite ve en iyi vücudunuza ulaşırsınız.

4. Kendinizi gerçek dünyada karşılaşacağınız saldırılardan korumayı öğrenme

ATILIM WingTsun- Escrima, size olası bir saldırı anında en gerçekçi savunma imkanı sunar. Derslerde öğrendikleriniz gerçek hayata yönelik olduğundan, kolaylıkla kendinizi koruyabilirsiniz.

5. Kendine güven ve cesarette gelişme

Kendinizden bedensel olarak daha kuvvetli ve büyük birisine bile karşı koyup, üstesinden gelebileceğini bilmek, kendinize güveninizi geliştirerek, hayatınızın değişik evrelerinde önünüze gelebilecek her türlü zorlukla mücadele edebilme cesareti kazandırır.

6. Zihinsel güç, disiplin ve odaklanma sağlar

ATILIM WingTsun- Escrima derslerinde sürekli teste tabi tutulursunuz. Oldukça can sıkıcı bir durummuş gibi görünmekle birlikte, en zayıf olabileceğimiz noktalarda bile kendinizi sürekli zorlamaya başlarsınız. Bu da, disiplinli şekilde zayıf ve güçlü olunan noktalara odaklanmayı geliştirir.

7. Fiziksel, duygusal, zihinsel ve ruhsal gelişimi sürekli şekilde teşvik eder