20 li Yaşlarda ATILIM WingTsun-Escrima®’ya Başlamak İçin 13 Sebep


20 li yaşların insan hayatının en önemli dilimini oluşturduğunu söylesek muhtemelen yanlış olmayacaktır. Bu dönem, bireyin kendisine mümkün olduğu kadar çok yatırım yapması ve kendisini geliştirmesi gereken yaşlardır. Bu yaşlarda yapılacak en güzel şey de kişisel gelişiminize katkı sağlayacak aktivitelere dalarak, önünüzdeki ciddi ve uzun iş yaşamına ve hayatın zorluklarına hazırlıklı olmak için mümkün olduğunca donanımlı olmaktır.

20 li yaşlarda yapabilecekken bir türlü yapmadığınız ancak sonradan pişman olacağınız şeyler listesini uzun tutmaktan endişe mi ediyorsunuz?

Bu yaşlarda geleceğiniz ve kişisel güvenliğiniz için yatırım yapmak mı istiyorsunuz?

Bedensel kondisyonunuzun zirvede olduğu bu yılların avantajını yakalamak mı istiyorsunuz?

Yukarıdaki sorulara cevabınız eğer “evet”se, tebrik ederiz. 20 li yaşlarda ve bu yıllardan maksisimum istifade etmek isteyen normal birisiniz. Bu yaşlar eğlenmek ve yeni tecrübeler edinmek için en ideal yaşlardır. Bunu hayatınızın her anında ihtiyaç duyabileceğiniz ATILIM WingTsun-Escrima® gibi pratik bir hayat becerisi öğrenmekle birleştirebilirseniz, bundan daha iyisi “Şam’da kayısı”.Maalesef, Suriye’deki iç savaş nedeniyle artık Şam bir harabe oldu. Yani bundan daha iyisi yok denilebilir. Kendinizi etrafınızda örülü rahatlık duvarından dışarı atabilmeyi başarabilirseniz, bu yaşlar sizi önünüzdeki uzun yaşamda karşılaşabilecek olduğunuz en büyük meydan okumalara hazırlayabilecek önemli bir süreç olabilir.

Eğer siz de 20 li yaşlarınızdan maksimum istifade ederek geleceğe hazırlanmak isteyenlerdenseniz, ATILIM WingTsun-Escrima® çalışmasını denemenizi şiddetle tavsiye ediyoruz. Bu yazımızda 20 li Yaşlarda ATILIM WingTsun-Escrima® ‘ya Başlamak için 13 Sebebi inceleyeceğiz.

1) Fiziksel kondisyon olarak bedeninizin en iyi dönemindesiniz

Ergenlik dönemiyle birlikte, 20 li yaşlar en enerjik olduğunuz yaşlardır. Vücudunuz, önüne çıkan engellere en fazla bu yaşlarda direnç gösterir ve bu engelleri aşabilir. Yine bu yaşlarda, vücudunuz zorlu çalışmalardan sonra çok kısa sürede kendisini toparlayabilir. Bu yaşlarda yüksek bir fitness kapasitesine ulaşabilirseniz, hayatınızın sonraki döneminde bunun yararını her zaman göreceksiniz. ATILIM WingTsun-Escrima® çalışmaları hem kuvvet hem de kondisyon kapasitenizi artıran tam bir vücut çalışması olduğundan, bu amaçlarınıza ulaşmak için mükemmel birer aktivitedirler. Herkesin bildiği gibi atletik kapasite 20 li yaşlarda zirvededir. Bu yaşlardan en iyi şekilde istifade etmek, ömrünüzün kalanına sağlam ve sağlıklı bir temel oluşturacaktır.

2) Sosyal Dairenizi ve Çevrenizi Geliştirir

20 li yaşlar sosyal hayatın çok kritik bir evresidir. Özellikle iş hayatına hazırlanırken, uzun soluklu dostluklar kurmak son derece önemlidir. Tutarlı bir sosyal hayat ve çevreye sahip olmak hayati önemdedir. Söylenildiği gibi bazen ne bildiğiniz değil, kimi bildiğiniz daha önemli olabilmektedir. ATILIM WingTsun-Escrima® çalışmaları hayatın farklı kulvarlarında mücadele eden ama sizinle aynı hobiyi paylaşan kişilerle tanışma imkanı sunacaktır. Derslerde herkes eşittir ve avukatlar, mühendisler, doktorlar, CEOlar, öğretmenler, işadamları, işçiler, esnaf veya farklı kurumlarda çalışan memurlar dahil onlarca, hatta yüzlerce faklı kişiyle tanışma ve arkadaşlık kurma imkanınız olabilecektir. Bu insanlarla birlikte becerilerinizi geliştirirken, çok samimi dostluklar yakalayabilirsiniz. Bu insanlarla derin ve köklü arkadaşlıklar sosyal çevrenizi ciddi şekilde zenginleştirecektir. Sınıf arkadaşlarınızın her yaşta kendilerini geliştirmek için ortaya koyduğu emeği görmek, sizi de motive edecek ve kendinize yeni hedefler belirleyerek, daha çok çalışıp, hayata daha iyi hazırlanabilirsiniz. Sonuç olarak ATILIM WingTsun-Escrima® çalışmaları sosyal ihtiyacınızı karşılayacak çok üretken ve bonus olarak geleceğinize iyi bir yatırım yapmanıza imkan veren güzel etkinliklerdir.

Ayrıca, iş dünyası rekabet demektir. Hayatın her köşesinde ciddi bir rekabet almış başını gitmektedir. Zira, yanyana yıllarca birlikte çalışan kişiler, işyerinde açılan iyi bir pozisyon için bir anda rakip olmakta, birbirisiyle rekabete girmektedir. Bu kadar rekabet ve mücadele insan doğasına uygun değildir ve insan rahatlayabilmek için etrafında mücadele etmeden, karşısındakinin kötülüğünü istemeden bir ortamı paylaşma ihtiyacı hissetmektedir. ATILIM WingTsun-Escrima® çalışmalarında, partnerin ne kadar iyi olursa sen de o kadar iyi olabileceğim için, hayatın her köşesinde ve iş yaşamında yaşanan rekabetin tersi bir durum oluşmakta; başkasının daha iyi olması için gayret sarfetmeye başlanmaktadır. Başkasının iyiliği için uğraşmak, çeşitli mücadele ve hırslarla boğuşurken unutmaya başlanılan insani erdemlerin kaybolmasını önler veya yeniden dirilmesini sağlar.

3) Üretken bir Hobi

20 li yaşlar, insan hayatında köklü değişikliklerin yaşandığı dönemlerdir. Üniversiteden mezun olunur ve zorlu bir mücadele için gerçek hayata atılınır. Bu dönem bireylerin hayatında çok zorlu geçebilmekte ve iş bulma ve diğer mücadelelerdeki rekabet insanda tükenme yaşanmasına sebep olabilmektedir. Hayatın en zorlu dönemlerinin yaşandığı bu süreçte, ATILIM WingTsun-Escrima® çalışmaları gibi üretken hobilerle ilgilenmek bireyin odaklanmasını korumasına ve hayatına dengeli şekilde devam etmesine yardımcı olacaktır. Düzenli ATILIM WingTsun-Escrima® çalışmaları, hayatın bütün iniş-çıkışlarına ve belirsizliklerine rağmen bireyin hayatında üretken bir rutine sahip olmasına yardımcı olacaktır. Aynı zamanda bazılarını gençlik heyecanıyla esiri olduğu sigara, alkol veya madde bağımlılığı gibi zararlı alışkanlıklar ve bunların zararlı ortamlarından da kişiyi uzak tutacaktır.

4) Gerçek Dünya ve Zorluklarıyla Tanışmak için Eğlenceli bir Yol

Hayat her geçen gün daha da zorlaşmakta, ekmek aslanın midesinden de daha derine inmektedir. Bu zorlu durumlarla başa çıkabilmek için ihtiyaç duyulabilecek donanıma önceden sahip olmak gerekir. 20 li yaşlar en çok hata yapılan ve bunlardan ders alınan yıllardır. Hayatın sonraki evrelerinde yüzyüze gelinecek zorluklarla karşılaşılan ve bunlarla mücadeleye hazırlanılan en önemli dönemdir. ATILIM WingTsun-Escrima® çalışmaları bireyi problemlerle mücadele için zihinsel ve bedenen hazırlayan